Recidivista kradl ve škole, zadrželi ho strážníci městské policie

10.09.2021 15:03

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Ve vazbě skončil ve středu 8. září odpoledne pětatřicetiletý muž z Přerova, který v neděli odpoledne vnikl oknem do budovy jednoho ze školských zařízení ve Zlíně, odkud ukradl různé předměty za víc než třicet tisíc korun. Krátce po činu ho ale zadrželi městští strážníci a přivolali policisty. Muž po pár dnech v cele a na záchytce skončil ve vazební věznici.

„Oznámení o pravděpodobném vloupání do budovy v centru Zlína přijal operační důstojník v neděli odpoledne od strážníků Městské policie Zlín, kteří muže podezřelého z vloupání krátce po činu poblíž místa zadrželi. U sebe měl některé z odcizených věcí, zbytek předmětů před příjezdem hlídky odhodil na vedlejší pozemek. Dokonce se snažil strážníkům utéct,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté, kteří přijeli na místo, si muže převzali a kvůli jeho silné opilosti ho po prohlídce lékařem odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud po vystřízlivění putoval do policejní cely.

„Recidivista má v rejstříku trestů celkem 18 záznamů pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen v srpnu letošního roku. Trest, který si měl odpykat, mu byl podmíněně odložen na dobu dvou let. Jenom v letošním roce ho pro různé krádeže prověřovali policisté v Přerově a ve Zlíně celkem pětkrát,“ sdělila mluvčí.

Muž si po nezbytných procesních úkonech vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože měl navíc od konce srpna soudem stanovený zákaz pobytu ve Zlíně, který porušil. „Ke krádeži se přiznal. Stíhaný je vazebně. V případě odsouzení mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ