Recidivista chtěl vykrást tři rodinné domy, policisté ho zadrželi a skončil ve věznici

20.03.2023 15:25

ZLÍN/HVOZDNÁ - Ve věznici skončil dnes dopoledne čtyřiadvacetiletý muž ze Zlína, který se v noci z pátku 17. března na sobotu chtěl vloupat do tří rodinných domů v obci Hvozdná na Zlínsku.
„I přes nízký věk pachatele to nebyl jeho první prohřešek. Před měsícem ho soudce Okresního soudu v Hodoníně odsoudil k jednomu roku odnětí svobody za trestný čin podvod a v rejstříku trestů má již pět záznamů. Soudce zlínského soudu dnes mladého muže poslal rovnou do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Policisty z Fryštáku vyslal operační důstojník v pátek krátce po třiadvacáté hodině do Hvozdné, kde se někdo pokoušel vloupat do rodinného domu. Policisté byli na místě za pár minut. „Mezitím volala další žena ze stejné obce, že se k ní před chvilkou někdo skutečně vloupal, rozbil jí vchodové dveře, vešel až do domu a když ji uviděl sedět v pokoji, chtěl po ní peníze. Žena začala volat o pomoc a zloděj utekl. Policisté ale na zahradě u rodinného domu uslyšeli zvuky a v kůlně našli sedět v rohu schouleného zakrváceného muže. Tušili, že se jedná právě o pachatele vloupání,“ popsala mluvčí.
Muž zpočátku zapíral, tvrdil, že sám je obětí, protože ho někdo zranil na ruce. Ale zakrátko vyšlo najevo, že se pokusil vloupat do tří rodinných domů, u nichž rozbil skleněné výplně vstupních dveří či oken, ale nic neukradl. Do třetího domu skutečně vnikl a vyrušil jeho obyvatelku.
„Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,6 promile alkoholu, pozitivní byla i zkouška na přítomnost drog. Po ošetření zranění putoval do záchytné protialkoholní stanice a následující den do policejní cely, kde si od kriminalistů vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež. Ve věznici teď může strávit až tři roky,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje