Recidivista chtěl ukrást kufry plné alkoholu, jenže policistům neutekl

09.09.2022 14:10

OTROKOVICE -  Nápad ukrást ze sklepních kójí v Otrokovicích kufry naplněné alkoholem a spodním prádlem se zdál být zpočátku skvělý, ale záhy se musel zkušený recidivista dát na útěk, navíc bez lupu. I přesto skončil po pár minutách v policejních poutech.
„Jednatřicetiletý muž z Olomouce se v srpnu vydal na výlet do Otrokovic. Při procházce dostal nápad podívat se do sklepních kójí jednoho bytového domu. A měl štěstí. Jeden ze sklepů nebyl uzamčený a navíc byl plný alkoholu a značkového spodního prádla. Líbily se mu také kolečkové brusle. Uvědomil si, že svůj úlovek nemá jak odnést. Prohledal proto ostatní sklepy a v jednom z nich uviděl dva uskladněné kufry. Vypáčil proto petlici a lup z vedlejšího sklepa uložil do těchto kufrů,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Při odnášení kufrů ale potkal jednoho z obyvatel domu. A nastal problém. Muž, s nímž se míjel ve vchodu, si svoje vlastní kufry v rukou cizího muže poznal. Hned zavolal na linku tísňového volání policie a vydal se za zlodějem. Jenže ten si všiml pozornosti, kterou mu okradený muž věnoval, kufry proto nechal na zemi i s lupem a utíkal na zastávku, kde nasedl do odjíždějícího trolejbusu.
„Mezitím už operační důstojník podle informací okradeného muže vyslal nejbližší hlídku policistů ke konkrétnímu trolejbusu. Policisté z Napajedel trolejbus zastavili a uvnitř našli podezřelého muže. Zpočátku sice zapíral, přesto ale skončil v policejní cele, protože u něj policisté našli pomůcky a nářadí používané k vloupáním. Následující den se recidivista ke všemu, co mu kriminalisté z Otrokovic kladli za vinu, přiznal,“ sdělila mluvčí.
Ve zkráceném přípravném řízení mu kriminalisté sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Podle Moniky Kozumplíkové v případě odsouzení hrozí osmkrát soudně trestanému recidivistovi, kterého z posledního výkonu trestu propustili letos v únoru, další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje