Ráno přiložili do krbu a odešli, po příchodu domů našli manželé vyhořelý dům

28.01.2020 14:59

VSETÍNSKO - Krajské operační středisko hasičů vyslalo osm minut po půl jedenácté dopoledne k hlášenému požáru rodinného domu v obci Liptál na Vsetínsku jednotku profesionálních hasičů ze stanice Vsetín. Manželé ráno přiložili do krbu a když se po pár hodinách vrátili zpět, našli vyhořelý dům plný štiplavého kouře. Ihned si na pomoc přivolali hasiče. Ti v dýchací technice provedli průzkum místa požáru a zjistili, že již v budově nehoří, neboť došlo k samouhašení. Dům byl však plný kouře. Hasiči proto provedli přirozené odvětrání otevřením oken v domě. K urychlení odvětrání použili i přetlakovou ventilaci.

Manželům hasiči poskytli předlékařskou pomoc, kdy jim nasadili kyslíkovou masku, neboť se nadýchali kouře a oba vykazovali známky intoxikace kouřem. Proto si velitel zásahu na místo vyžádal i zdravotnickou záchrannou službu. Ta nakonec ženu i muže odvezla do krajské nemocnice.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: HZS Zlínského kraje, Lucie Javoříková