Radnice vyzývá občany: Ke Dni Země pojďme společně uklidit klobuckou přírodu

21.04.2022 09:14

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Akce Ukliďme Valašské Klobouky je vyhlášena na víkend od 22. do 24. dubna, kdy slavíme Den Země. „Účastníci si mohou v klobuckém infocentru průběžně vyzvedávat úklidové balíčky, které obsahují pytel, rukavice a motivační svačinku. Nebude chybět mapka sběrných míst, kam bude možné pytle s odpadem skládat,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Den Země si různými aktivitami povětšinou připomínají hlavně děti a studenti ve školách. Rádi bychom však zapojili do společné iniciativy co nejširší veřejnost, a tak na pátek 22. dubna, kdy slavíme tento mezinárodní svátek, a pak na následující víkendové dny vyhlašujeme akci Ukliďme Valašské Klobouky. Budeme rádi, když tato výzva osloví všechny, kteří by se chtěli přírodě za její celoroční útočiště odvděčit alespoň malou protislužbou. Za každé pomocné ruce děkujeme,“ vyjádřil místostarosta Karel Ptáček.

Během uvedeného víkendu budou v terénu označená místa k odložení uklizeného nepořádku a v pondělí 25. dubna proběhne odvoz. Kromě valašskoklobouckých lokalit bude vítaný úklid také v místních částech Lipina, Smolina a Mirošov, kde budou sběrná stanoviště vyznačena vždy blízko budovy osadního výboru. Děkujeme všem, kteří věnují svůj čas úklidu přírody.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Klobouky