Radnice vyměnila povrch hřiště Základní školy Slovan

07.11.2022 11:24

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice dokončila opravu povrchu sportovního hřiště Základní školy Slovan. „Stavbaři vyměnili stávající trávník a nahradili ho umělým sportovním povrchem rekreační, školní a středněvrcholové úrovně,“ sdělil Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.
„Hřiště je hojně využívané žáky základní školy a v odpoledních a večerních hodinách také veřejností, která si ho pronajímá. Výměna opotřebovaného povrchu byla nezbytná k tomu, aby byl areál bezpečný,“ uvedl místostarosta Karel Holík.
Náklady na rekonstrukci hřiště, o kterou se postarala společnost DISKET z Biskupic na Zlínsku, činily zhruba 4,5 milionu korun. „Nový povrch tvoří umělý trávník s křemičitým pískem a gumovým granulátem tloušťky minimálně 45 milimetrů v odstínu tříbarevná zelená na podkladní pružné podložce,“ popsal vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček. V rámci rekonstrukce trávníku bylo hřiště vybaveno i novými brankami, které splňují nejvyšší bezpečnostní parametry.
ZŠ Slovan je největší základní školou v Kroměříži. Byla otevřena 1. září 1973. Školní areál tvoří čtyři pavilony, školní pozemek se skleníkem, dvě nádvoří, atrium a školní hřiště.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž