Radnice Valašského Meziříčí zve občany k úklidu města a okolí

19.04.2022 12:36

 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Již tradičně patří začátek jara ve Valašském Meziříčí dobrovolnické akci Ukliďme Česko – Ukliďme VALMEZ. Zapojit se do ní od 20. do 24. dubna může každý, kdo by chtěl zlepšit životní prostředí ve svém okolí.
„Mapu se seznamem valašskomeziříčských organizací, které se již do jarního boje s nepořádkem zaregistrovaly, najdou zájemci na stránkách www.uklidmecesko.cz. K úklidu se tak mohou připojit podle vybrané lokality a nejvhodnějšího dne. Součástí celé akce je i očista břehů kolem řeky Bečvy v sobotu 23. dubna, kterou pořádají ochránci přírody z Valašského ekocentra. Sraz účastníků bude v 9.00 na cyklostezce u soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy,“ informoval Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
Hlavní úklidovým termínem je pro rok 2022 období od 20. do 24. dubna. Právě v těchto dnech se dobrovolníci mohou zapojit do úklidu černých skládek a drobného nepořádku ve městě a jeho okolí. Na místa srazů u jednotlivých úklidů si musí přinést pouze pevné pracovní rukavice. Pytle na odpad budou k dispozici.
„V případě nálezu černé skládky nebo injekčních stříkaček, kterých by se určitě neměl nikdo dotýkat, prosím neprodleně kontaktujte městskou policii na telefonním čísle 156. Černou skládku je možné nahlásit i prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas,“ dodala Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.
Iniciativa Ukliďme Valmez, směřující k udržitelnému rozvoji v oblasti ochrany přírody, probíhá od roku 2020 v rámci projektu Zdravé město pod záštitou radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv SNZ