Radnice reaguje na potřeby seniorů, po městě jsou instalovány nové lavičky

07.05.2022 07:15

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Instalace nových laviček začala na jaře letošního roku a doposud bylo vytipováno šest lokalit, kde jsou umístěny. „Prostory vybrali převážně senioři, kteří ocení místo k odpočinku při procházkách městem. Doplňování laviček do veřejného prostoru bude pokračovat i během léta a občané mohou podávat návrhy, kam by se dle nich další lavičky mohly umístit,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Radnice se zaměřuje na neustálou kultivaci sdíleného prostoru, tak aby se občanům a návštěvníkům Rožnova ve městě líbilo a otevřeně přijímá podněty ke zlepšování města. Ze zasedání Rady seniorů, která ve městě dlouhodobě funguje, vyvstaly podněty k umístění několika nových laviček ve městě tak, aby se vytvořily nové odpočinkové zóny, které by nejen senioři mohli využívat při procházkách městem i pravidelných pochůzkách.
„Lavičky ve městě pravidelně opravujeme, udržujeme a doplňujeme. Jsme rádi, když dostaneme podněty k doplnění od lidí, kteří v té dané oblasti žijí, využívají ji a jsou schopni ji identifikovat i z běžného života. Nyní jsme doplnili lavičky do šesti vybraných lokalit, kterými jsou například prostor u finančního úřadu, směr od obchodního domu k sídlišti Láz, lokalita u hřbitova Láň, kde často senioři čekají na příjezd Senior taxi, u parkoviště Mlýnská dolina, u cesty směr Tylovice/Hážovice nebo oblast Společenského domu. S dalšími lokalitami budeme pokračovat i v následujících měsících,“ doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Občané mohou podávat návrhy, kam by se dle jejich názoru mohly další nové lavičky umístit. „Prozatím občané návrhy směřují především na sídliště, ať už Láz nebo Jižní město, k cyklostezce nebo mezi paneláky v oblasti 5. května. Přišly i návrhy na doplnění do městského parku, zde však pravidelně ošetřujeme lavičky stávající tak, aby nebylo nutné pořizovat nové. Samozřejmě nelze umístit lavičky kamkoliv, musí splňovat určitou koncepci a v případě sídliště by s tímto krokem měli souhlasit i jeho obyvatelé“ řekla na závěr Kristýna Kosová,

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm