Radnice pomůže hudebním klubům, které nemohly fungovat kvůli Covidu

07.05.2022 15:45

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Poskytnutí podpory provozovatelům hudebních klubů, působících v prostorách v majetku města Uherské Hradiště, jimž byl na základě mimořádných vládních opatření v souvislosti s pandemií Covid-19 v období od 1. 7. do 31. 12. 2021 omezen či zcela znemožněn výkon činnosti, schválilo na svém dubnovém zasedání zastupitelstvo města. Formou podpory je sleva na nájemném ve výši 70 procent.

„Podpora je určena pro podnikatele, kteří provozují na území města Uherské Hradiště hudební klub. Jedná se o provoz klubů, jejichž hlavní činností je provozování hudebního programu. Konkrétně jde o podporu pro Klub Mír a pro provozovatele Clubu No.6 a Dance Baru Hvězda. Celkově se ve vztahu k rozpočtu města jedná o odpuštění nájmů ve výši přes 395 tisíc korun. Sleva bude provozovatelům poskytnuta z nájemného předepsaného na rok 2022,“ informoval Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice.

 „Tyto kluby mají ve městě svoje nezastupitelné místo a fungují zde řadu let. Ve svém úsilí chtějí i nadále pokračovat, ale po dvou letech, kdy nemohli svůj klub plnohodnotně provozovat, je to pro ně skutečně problém. Od prvního omezení v březnu 2020 do konce roku 2021 to bylo téměř 22 měsíců, z toho plnohodnotně a bez omezení bylo možno podnikat jen asi pět měsíců,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště