Radnice navýšila dotaci pro spolek provozující soukromý kočičí útulek

24.10.2021 12:58

KROMĚŘÍŽ - Zastupitelé na svém čtvrtečním jednání odsouhlasili dotaci 65 tisíc korun pro spolek Zatoulané štěstí, který ve městě provozuje soukromý kočičí útulek. „Na základě smlouvy uzavřené s městem Kroměříží se spolek stará o opuštěné, toulavé, nemocné či zraněné kočky odchycené na území Kroměříže a jejích místních částí nebo odebrané majiteli,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.
Radnice na letošní rok počítala v rozpočtu s částkou 200 tisíc korun na podporu útulku pro kočky. Spolek však požádal o další peníze. „Dotaci je možné čerpat na krytí nákladů vzniklých v roce 2021, a to čtvrtletně po doložení faktur a kopií protokolů o odchytech jednotlivých zvířat a za čerpané veterinární služby, léky a krmivo po dobu maximálně 30 dnů u jednoho zvířete. Částka 65 tisíc korun je určena na období od 1. října do 31. prosince a může pokrýt nejvýše 70 procent skutečných nákladů na péči,“ vysvětlil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
„Na rok 2020 i v roce předchozím město vyčlenilo pro spolek Zatoulané štěstí částku 200 tisíc korun. Letos jsme museli finanční prostředky určené pro Zatoulané štěstí navýšit,“ doplnil vedoucí odboru životního prostředí Petr Vodák.
Radnice v současné době připravuje zřízení vlastního městského útulku pro kočky. Měl by vzniknout v prostorách bývalého hospodářského objektu na Čápce.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž