Radnice doplní další dopravní značení pro cyklisty

17.09.2021 08:35

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice pokračuje v úpravách dopravního značení, které mají usnadnit pohyb po městě cyklistům. Aktuálně se připravují úpravy značení v ulicích Na Lindovce a Lutopecká.
„Lidé jistě již na mnoha místech zaznamenali nové dopravní značení – vodorovné i svislé, které buď vymezuje prostor pro pohyb cyklistů, nebo upozorňuje na jejich případnou přítomnost,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Práce v ulicích Na Lindovce a Lutopecká budou zahájeny během září, kdy se v ulicích objeví vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty. „Na místě bude provedena změna svislého a vodorovného dopravního značení a na vozovce bude v některých rizikových místech, jako jsou křižovatky a některé sjezdy, nastříkán bezpečnostní protismykový červený nátěr. Změny značení obstará kvasická firma VÝDOZ a město za tuto zakázku zaplatí 411 tisíc bez DPH. Hotovo by mělo být v říjnu,“ doplnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Město plánuje v Lutopecké ulici i další úpravy, stavbu nového chodníku a také zálivu pro zastávku MHD. Tyto práce ale nejsou součástí aktuálně připravované zakázky.

Změny dopravního značení týkající se cyklodopravy začala radnice realizovat v loňském roce. Cílem změn je kromě zjednodušení a zpříjemnění pohybu cyklistů po městě také zvýšení jejich bezpečnosti.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž