Radim Holiš rezignoval na funkci starosty města, novým starostou se stal Jiří Pavlica

15.09.2021 16:45

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Na úterním zasedání zastupitelstva města podal Radim Holiš rezignaci na funkci starosty města Rožnov pod Radhoštěm. Následně navrhl Jiřího Pavlicu jako svého nástupce, zastupitelstvo město tento návrh schválilo jedenácti hlasy z dvaceti přítomných. S účinností od 15. září má tak město Rožnov pod Radhoštěm nového starostu.
„Ke dni 14. září rezignoval z funkce místostarosty Jan Kučera a radní Martin Drápal. Tento krok oznámili na červnovém zasedání zastupitelstva a dali tak prostor koaličním partnerům najít řešení vzniklé situace. Vedení města zůstává v menšinové koalici ve složení hnutí ANO a Sdružení nezávislých kandidátů Zdravý Rožnov,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Zásadním bodem byla rezignace starosty města Radima Holiše „Měl jsem na starosti investice a finance města. V investicích máme aktuálně nachystaných 20 projektů se stavebním povolením. Město předávám svému nástupci s dluhem menším o 60 milionů Kč, než když jsem město převzal já sám. Na kulturní rezervě máme 114 milionů Kč, na účtu města 198 milionů Kč a ve FRTI 18 milionů korun. Vodovod Horní Paseky, který se začne budovat na jaře 2022, je dalším projektem, kde se nám podařilo ušetřit mnoho peněz z rozpočtu města. Jedním z velkých úspěchů je stavba chodníků Tylovice – Hážovice, které budou hotovy do konce roku 2022,“ řekla Radim Holiš.
„S kolegy jsme zažili projekt Čistá Bečva II., v roce 2015 stavbu příjezdu do Rožnova, která nebyla bez komplikací, ale přínos se ukázal i nyní, kdy je zvládán větší nápor aut, než byl původně předpokládán. Vždy jsme našli kompromis, přestože tomu předcházely střety názorů. Chtěl bych radě města, která bude schválená, popřát hodně sil a odvahy rozhodovat. Chci poděkovat všem lidem, kteří mi na mé cestě pomáhali, podporovali mě, byli mi oporou, ale také mě toho hodně naučili. Měl jsem skvělý tým lidí. Zkušenosti, které jsem zde získal, uplatním dále a jako hejtman Zlínského kraje budu město Rožnov pod Radhoštěm podporovat. Z Rožnova neodcházím,“ shrnul své působení Radim Holiš.
Ve vedení města nadále zůstává místostarostka Kristýna Kosová za Zdravý Rožnov a místostarosta Jiří Melcher za hnutí ANO. Zastupitelstvo města po dlouhé debatě zvolilo nového starostu města Jiřího Pavlicu, počtem jedenácti hlasů z dvaceti přítomných členů.
„Chtěl bych poděkovat kolegům za podporu při rozhodování, zda pozici starosty přijmout či ne. Jsem připraven tuto odpovědnost převzít a nabízím své zkušenosti, odbornost a chuť pracovat pro město. Zároveň si přeji, aby se nám povedlo zrealizovat co nejvíce z připravovaných projektů,“ dodal nový starosta města Jiří Pavlica.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm