Rada projednala dotace na rekonstrukce požárních zbrojnic a nákup cisternové stříkačky

23.05.2022 12:07

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací v celkové výši 2,5 milionu korun pěti obcím a městům na rekonstrukce požárních zbrojnic nebo na nákup cisternové automobilové stříkačky pro dobrovolné hasiče projednala krajská rada a doporučila krajským zastupitelům tyto dotace schválit.

„Dotace na rekonstrukce požárních zbrojnic se týkají Babic, Horní Bečvy, Holešova a Koryčan, o dotaci na nákup cisternové automobilové stříkačky si zažádaly Buchlovice,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Ve všech případech jsou dotace navrženy ve výši 500 tisíc korun, zastupitelstvo bude jejich poskytnutí schvalovat na svém zasedání 27. června,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Jde o spolufinancování v rámci programu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR – Dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro rok 2022. Hodnocení podaných žádostí provedlo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na návrh Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv SNZ