Rada kraje odvolala z vedení Krajské nemocnice T. Bati docenta Filipa

24.01.2022 16:08

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z pozice předsedy a člena představenstva Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) doc. MUDr. Michala Filipa, Ph.D. Od 1. února jej v představenstvu KNTB  nahradí Jan Hrdý, manažer Uherskohradišťské nemocnice a. s. (UHN). Následně si představenstvo zlínské nemocnice zvolí svého nového předsedu. Informaci sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Důvodem personální změny jsou plánované rozsáhlé investice v KNTB. Jan Hrdý má ve své dosavadní funkci člena představenstva UHN na starosti oblast provozu, obchodu, řízení projektů a právě investic. Proto ho, i s ohledem na jeho dlouhodobé působení v rámci krajského zdravotnictví, Valná hromada zvolila do funkce člena představenstva KNTB. Další pozice v představenstvu zlínské nemocnice zůstávají beze změny.
„Jan Hrdý posílí manažerské vedení KNTB, kde uplatní své zkušenosti s realizací stavebních projektů v oblasti zdravotnictví. Práce docenta Filipa si velmi vážíme, zejména po medicínské stránce, což je hlavním úkolem zdravotnického zařízení. Pod jeho vedením se podařilo stabilizovat personální situaci a krajská nemocnice odváděla kvalitní práci jak v období pandemie, tak v důrazu na péči o necovidové pacienty. Po vzájemné dohodě budeme s docentem Filipem i nadále úzce spolupracovat, jeho odbornosti si velmi ceníme,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Na uvolněné místo člena představenstva Uherskohradišťské nemocnice byl zvolen Jozef Machek. V současné době zastává funkci provozně správního náměstka v Uherskohradišťské nemocnici.

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ