Prvomájové oslavy ve Zlíně

30.04.2022 07:46

ZLÍN – Prvomájové oslavy ve Zlíně budou po dvou letech opět bohaté. Samotným oslavám předchází v sobotu 30. dubna Slet čarodějnic a stavění májky. K příjemné atmosféře květnových státních svátků o nedělích 1. a 8. května přispějí i  historická vozidla MHD. Dopravní společnost Zlín–Otrokovice je vypraví na běžné linky s cestujícími.
30. dubna  – Slet čarodějnic a stavění májky
Akci,  která  se koná na náměstí Míru ve Zlíně  od 15 od 21 hodin, zahájí v 16 hodin koncert k 700. výročí  města Zlína. Na pódiu zahraje a zazpívá Orchestr lidových nástrojů a dívčí sbor VUS Ondráš. Jako host v programu vystoupí i Velká cimbálová muzika ZUŠ Smetanova z Brna. Sletu čarodějnic v 18 hodin předchází o půl hodiny dříve stavení májky.
1. května – prvomájová oslava:
náměstí Míru a okolí zlínského zámku od  9 do 20 h - kulturní program (taneční, hudební a folklorní soubory, atrakce, soutěže aj.), 
vila T. Bati  od 9 do 13 h  – Nadace Tomáše Bati připravila program ve vile a na zahradě,
prvomájový průvod městem Zlínem, vychází od mrakodrapu ve 13 hodin;  končí tradičně na náměstí Míru.
1. a 8. května --  Historická vozidla MHD - V tyto dny nasadí zlínský dopravní podnik na běžné linky historická vozidla. Jízdní řády historických jízd zveřejní bezprostředně před termínem akce na všech zastávkách, na kterých budou historické vozy zastavovat.
Více o linkách na www.dszo.cz.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína