Prvním letošním miminkem ve Zlínském kraji je Matěj Cholasta

02.01.2023 15:27

ZLÍN - Prvním dítětem nového roku 2023, narozeným ve zlínské porodnici je Matěj Cholasta z Neubuzi. Narodil se 25 minut po půlnoci a je zároveň prvním letošním miminkem ve Zlínském kraji. Dárky Matějovi a jeho mamince dnes předal ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Hrdý.
„Matěj Cholasta při narození vážil 2920 gramů, doma má o šest let staršího sourozence Lukáše, který se také narodil v lednu, oba jsou tzv. nedělňátka,“ uvedla Dana Lipovská, tisková mluvčí zlínské nemocnice.
„Já jsem původně měla mít termín 25. prosince, a tak jsme si říkali, že by se mohl Matýsek narodit o týden dřív, abychom na Vánoce byli všichni doma. Ale nakonec si to vybral naopak, narodil se o týden později. Zlínská porodnice byla jasnou první volbou, jsme tady už podruhé moc spokojeni, nedokážu si představit nic lepšího,“ řekla maminka Matěje Sandra Cholastová.
V porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se v roce 2022 narodilo celkem 1920 dětí, z toho 988 chlapců a 932 děvčat (bylo to 1866 porodů, 52x se narodila dvojčata, jednou trojčata). Holčičkám rodiče nejčastěji dávali jména Eliška, Anna, Viktorie nebo Natálie. U chlapců to byli nejvíce Matyáš, Adam, Štěpán a Kryštof.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně