Prohlídkovou trasu Zóna Zlín prošli první zájemci

02.07.2021 14:55

ZLÍN - Nové pravidelné procházky Zlínem s názvem Zóna Zlín představují návštěvníkům nejvýznamnější stavby Zlína a tzv. funkční zóny, podle kterých byl plánován moderní urbanismus města, kterému se říkalo „výstavní skříň první republiky“.
„Během dvou hodin navštíví zájemci kromě historického centra tovární areál a seznámí se s výškovými budovami na náměstí Práce. Představen je i způsob baťovského ubytování a typické dělnické domky. Procházka končí návštěvou Památníku Tomáše Bati, jedné z nejradikálnějších staveb minulého století“, uvedla Lucie Šmardová, autorka trasy.
„Od června do září se každou středu od 16 h a sobotu od 14 h konají procházky po architektuře za doprovodu zasvěcených milovníků zlínské architektury. Prohlídková trasa je určena pro návštěvníky města, ale také pro místní, kteří se díky ní mohou dozvědět nové informace o svém městě,“ sdělil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
Procházky pořádá město Zlín ve spolupráci s a Architekturou a Zlínským architektonickým manuálem. „Letos jde o pilotní projekt, proto budeme rádi za jakékoliv odezvy od návštěvníků, které budou sloužit pro zlepšování této služby“, doplnila Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu.
Na prohlídky se mohou zájemci registrovat on-line na https://bit.ly/zonazlin, telefonicky na čísle 577 630 270 či osobně na Informačním středisku v budově radnice.  „Po dohodě lze uskutečnit prohlídku i mimo stanovené termíny, a to pro skupinu minimálně 10 platících osob“, doplnila Pavla Julinová, vedoucí Informačního střediska.

Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína

Foto: Archiv SNZ