Procházka Vinohradskou ulicí v dalším termínu

05.04.2022 08:41

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zajímá vás historie malebné části Uherského Hradiště, kterou je Vinohradská ulice. „Přestože kapacita procházky 8. dubna je již naplněna, nic není ztraceno. Přihlaste se na prohlídku s povídáním etnografa Slováckého muzea Jan Káčera v pátek 22. dubna. Začátek je opět u sklepa U Lisu v 16 hodin,“ vzkázal Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice.
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel iniciuje akce Brány památek dokořán. Jednotlivá členská města Sdružení připravují na měsíc duben programy, jejichž cílem je seznámit návštěvníky s historií a památkami na svém území.
„Uherské Hradiště pro letošní rok nabízí možnost proniknout do historie mařatických sklepů, které byly v minulosti cílem mimo jiných i mnoha významných osobností z řad hudebníků, spisovatelů, výtvarníků či politiků. Pro zájemce budou otevřeny některé sklepy, např. U Lisu, Vinařský dům či Vinný sklep Synot,“ dodal Jan Pášma.
V případě zájmu o procházku určitě využijte rezervační systém www.uherske-hradiste.cz/rezervace/, protože počet osob ve skupině je omezený.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště