Probíhá rekonstrukce tržiště Pod Kaštany. S jakými omezeními je nutné počítat?

25.10.2021 13:01

ZLÍN - Zlínské tržiště Pod Kaštany osiřelo. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok do zcela nových prostor. Rekonstrukce tržiště byla zahájena 1. října stavbou oplocení. „S tím souvisí i řada změn a omezení pro pěší i automobilisty. Kromě přechodného přesunu zastávky MHD o několik desítek metrů směrem na Vizovice, jsou uzavřeny také dva přechody pro chodce. Navržená obchůzná trasa je v terénu vyznačena směrovými šipkami,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Zhotovitel vyšel vstříc našemu požadavku a komunikace z náměstí Míru do ulice Soudní (tj. přibližně od McDonald’s po budovu bývalého Okresního soudu) nebude prozatím uzavřena. Dopravní obslužnost včetně zásobování bude podle stávajícího trvalého dopravního značení. V úseku proběhne pouze krátkodobá uzavírka pro pokládku plynovodu,“ prozradil primátor města Jiří Korec. 

Kavárna Happy Coffee a veřejná WC na třídě T. Bati budou bez omezení provozu.  „Přechodné dopravní značení nebude nyní na náměstí Míru a v ulici Soudní osazeno, o případných plánovaných omezeních bude veřejnost s dostatečným předstihem informována. Po dobu rekonstrukce je provizorní tržiště zřízeno na parkovišti u bývalého Rya?“ dodal tiskový mluvčí.

Návrh na proměnu tržiště Pod Kaštany počítá s více než 100 prodejními místy na více než 900 metrech čtverečních plochy. U nových stolků mají být rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína