Probíhá hlasování v projektu Tvoříme Zlín

22.11.2021 08:02

ZLÍN – Čtvrtý ročník projektu participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, v jehož rámci mohli Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, vstupuje do poslední etapy. V současné době probíhá hlasování, v němž Zlíňané rozhodnou, které inspirativní nápady město Zlín v příštím roce zrealizuje.
„V letošním ročníku se bude volit mezi 25 návrhy. Všechny projekty si lze podrobně prohlédnout na webu www.tvorimezlin.cz. Výsledky budou známé 22. prosince,“ uvedla zlínská radní Jana Bazelová.
Hlasovat mohou do 5. prosince jak obyvatelé Zlína, tak lidé, kteří zde bydlí kvůli práci či studiu, ale nemají zde trvalé bydliště. Věková hranice je 18 let. V anketě lze hlasovat pouze jednou, což bude ověřeno unikátním kódem zaslaným na mobilní telefon.
„Hlasovat tak budou moci i lidé bez přístupu k internetu či bez mobilního telefonu. V těchto případech se bude moci hlasovat v Městském a turistickém informačním centru na radnici nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína. Pracovníci lidem i letos s hlasováním ochotně pomohou,“ doplnil Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína