Pro zraněného motocyklistu letěl do Jablůnky vrtulník

29.06.2022 08:39

JABLŮNKA -  Při vážné dopravní nehodě u Jablůnky na Vsetínsku se v úterý 28. června dopoledne střetla tři osobní auta s malým motocyklem. Při nehodě se vážně zranil motocyklista a záchranáři pro něj povolali vrtulník.
„Bezmála šest hodin zasahovali u nehody profesionální hasiči ze Vsetína, která uzavřela hlavní silnici. Po příjezdu na místo nehody hasiči asistovali posádce zdravotnické záchranné služby při jeho ošetření. Vzhledem k rozsahu zranění byl na místo povolán vrtulník, který transportoval muže do ostravské nemocnice. Dále byl zraněn řidič vozidla Fiat, kterého převezl sanitní vůz do nemocnice k dalšímu vyšetření. Řidičky z dalších vozidel vyvázly bez zranění,“ informovala krajská tisková mluvčí Lucie Javoříková.
Hasiči zabezpečili automobily proti vzniku požáru a odpojili autobaterie. Po střetu unikly z motocyklu provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem. Příčina a okolnosti nehody, která na několik hodin uzavřela silnici, šetřila Policie ČR.

Zdroj a foto zničené motorky: HZS Zlínského kraje