Pro zraněného dřevorubce přiletěl vrtulník

08.08.2021 16:17

MALÁ BYSTŘICE – K záchraně zraněného dřevorubce, na něhož v Malé Bystřici na Vsetínsku při kácení spadl strom, vyjeli dnes v 11:32 hodin profesionální hasiči ze stanice Vsetín.
„Hasiči společně se záchranáři a policisty šli s vybavením z lesní cesty asi 600 metrů do zalesněného prostoru, kde pod stromem ležel dřevorubec. Vzhledem ke zranění si na místo povolal lékař vrtulník,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Po vyproštění dali záchranáři muže do stabilizované polohy a přenesli na nedalekou mýtinu, kde přistál vrtulník, jenž následně transportoval do krajské nemocnice ve Zlíně.
„Zásah komplikoval špatně dostupný terén včetně místa přistání pro vrtulník, s čímž si však profesionální pilot poradil a bezpečně přistál nedaleko zraněného muže,“ dodala tisková mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje