Pro vážně zraněného řidiče z nehody u Ústí na Vsetínsku přiletěl vrtulník

16.01.2023 16:53

VSETÍNSKO – Vážně zraněného řidiče osobního vozidla, který se srazil s kamionem,  museli dnes ráno vyprostit z vraku auta hasiči. Záchranáři přivolali vrtulník, který zraněného muže transportoval do zlínské nemocnice.
„Krátce před osmou hodinou ranní došlo u obce Ústí na Vsetínsku k vážné dopravní nehodě osobního auta s kamionem. Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí. V době jejich příjezdu byl v osobním autě zaklíněný řidič, který cestoval sám. Aby se hasiči k muži dostali a mohli jej bezpečně vytáhnout z deformovaného vozu, museli odstranit celý levý bok vozidla s využitím hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté za použití rozpěrných válců uvolnili prostor uvnitř kabiny, kde ležel zaklíněný zraněný muž,“ sdělila Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Řidiči se po celou dobu vyprošťování věnoval profesionální hasič - zdravotník, který si za ním sedl do auta. „S pomocí páteřové desky vytáhli hasiči muže z vraku a položili jej do vakuové matrace. Následně ho přenesli do přivolaného vrtulníku, který přistál nedaleko místa nehody. Zraněný řidič byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice ve Zlíně.
„Řidič kamionu při střetu rovněž utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která jej odvezla do nemocnice ve Vsetíně. Po střetu vozidel došlo u osobního auta k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Oba automobily pak zabezpečili proti vzniku požáru. Jakmile to situace dovolila, uklidili hasiči komunikaci od střepů a úlomků,“ dodala mluvčí hasičů.V době zásahu složek IZS byl v místě nehody omezen provoz.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje