Pro muže zasypaného hlínou ve výkopu přiletěl vrtulník

16.10.2021 16:14

VELKÉ KARLOVICE - Oznámení o zavalení muže hlínou v obci Velké Karlovice na Vsetínsku přijalo dnes po čtrnácté hodině krajské operační středisko hasičů.
„Na místo ihned vyjely jednotky ze stanic Valašské Meziříčí, Vsetín a Zlín a dobrovolné jednotky z Karolinky a Velkých Karlovic. Po příjezdu do odlehlé místní části Miloňov hasiči zjistili, že došlo k zavalení muže, který vlezl do výkopu u hospodářské budovy, a následně došlo k sesuvu půdy, která muže zasypala až po hrudník,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Naštěstí si toho všimli rodinní příslušníci, kteří ihned s pomocí lopat muže vyprostili a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si ho převzala do péče.
„Hasiči poté sistovali při přistání vrtulníku na nedaleké louce a pak pomohli s transportem zraněného do vrtulníku. Případem se nyní zabývá Policie ČR,“ dodala tisková mluvčí.

Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje