Přistižený zloděj zaútočil na členy ostrahy obchodu v centru Zlína

20.03.2021 15:17

ZLÍN - Oznámení o napadení pracovníků ostrahy samoobsluhy v centru krajského města přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín ve středu 17. března večer.
„Volajícím byl sám napadený, který uvedl, že k násilnému incidentu došlo přibližně před půlhodinou. V té době spatřil společně se svým kolegou muže, který si vložil do oděvu několik balení dražších zubních kartáčků a následně prošel přes pokladnu bez toho, aby se obtěžoval zaplatit. Při pokusu o jeho zastavení pak přistižený zloděj vytáhl slzotvorný sprej, který oběma mužům nastříkal do obličeje a z místa utekl,“ informoval Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
Hlídka MP Zlín, která o pět minut později dorazila na místo, zjistila popis podezřelého a také skutečnost, že se měl stejného skutku dopustit i předchozího dne. Celková škoda se tak vyšplhala na téměř 3 200 korun.
Protože jeho jednání vykazovalo znaky trestného činu krádeže, kterého se dopustí mimo jiné ten, kdo si odcizenou věc pokusí bezprostředně po činu uchovat násilím, vyrozuměli strážníci kolegy z republikové policie.
„Ve čtvrtek 18. března před pátou hodinou ranní pak jiná hlídka MP Zlín kontrolovala autobusového nádraží a jeho okolí. Přitom si strážníci všimli muže, jehož popis přesně odpovídal popisu podezřelého z výše popsaného incidentu. Strážníci zjistili, že se jedná o 35letého muže ze Zlína, který se ke krádeži i napadení členů ochranky přiznal. Podle jeho slov kradl zubní kartáčky za účelem jejich dalšího prodeje, aby si obstaral finanční prostředky?“ dodal Pavel Janík.
Strážníci podezřelého předali na místě k dalším úkonům přivolaným policistům.
Vlastimil Langer
Zdroj: Městská policie Zlín
Ilustrační foto: Archiv SNZ