Přímo před očima majitele pohltily vůz plameny a z auta se stal nepoužitelný vrak

30.01.2020 12:25

ZLÍNSKO - K hlášenému požáru k obci Poteč na Zlínsku byli vysláni dnes dopoledne profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a dobrovolná jednotka z Poteče. Po jejich příjezdu k místu požáru bylo auto tovární značky Seat celé v plamenech. Hasiči k likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud vody a během krátké chvíle měli požár uhašený. Řidiči se při jízdě začalo kouřit z prostoru přístrojové desky a během pár chvil začaly pod volantem šlehat plameny, které postupně pohltily celý interiér vozidla. Řidič jel ve vozidle sám a stihl bezpečně, aniž by se mu něco stalo. Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru stanovil technickou závadu na elektroinstalaci vozidla. Vzniklou škodu spolu s majitelem auta vyčíslil na dvaašedesát tisíc korun.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: HZS Zlínského kraje, Lucie Javoříková