Příčinou požáru střechy rodinného domu bylo komínové těleso

20.11.2021 17:21

PRASKLICE – Požár střechy rodinného domu, který vznikl od komínového tělesa, zaměstnal dnes v noci několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů v obci Prasklice na Kroměřížsku.
„Nikdo nebyl zraněn, předběžně vyčíslená škoda představuje 800 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit další hodnoty ve výši asi pěti milionů korun,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Informace o události přijali hasiči ve 23:44 hodin a už v době příjezdu první jednotky byla část střechy v plamenech. „Hasiči okamžitě nasadili dva útočné proudy a během několika minut dostali požár pod kontrolu. Po vynesení zasaženého materiálu pak pomocí termokamery dohledávali a dohašovali skrytá ohniska. Ve 2:06 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci události. Podle vyšetřovatele hasičů požár vznikl od komínového tělesa a rozšířil se na střechu budovy,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje