Přichází první krok k integraci krajské dopravy s MHD v Uherském Hradišti

11.09.2022 08:17

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od 1. října dojde k částečné integraci systémů MHD v Uherském Hradišti (MHDUH) a Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Spočívat bude v možnosti nahrát si časový kupón MHDUH na krajskou kartu Zetka.

„Cestující, který si na Zetku nahraje časový kupón MHD Uherské Hradiště, ať už čtvrtletní nebo měsíční, bude moci po dobu jeho platnosti využívat jak spoje uherskohradišťské MHD, tak autobusové spoje IDZK na území Uherského Hradiště, Starého Města a Kunovic,“ vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.
Cestující, který si na Zetku nahraje časový kupón IDZK na zónu 500 (třicetidenní, sedmidenní), bude moci po dobu jeho platnosti využívat autobusové i vlakové spoje IDZK, avšak ne spoje MHDUH.
„Zetku lze zakoupit on-line v e-shopu idzetka.cz nebo v informačních kancelářích IDZK (https://www.idzk.cz/informacni-kancelare). Běžná cena karty je 130 Kč, do konce září je nabízena za akční cenu 99 Kč. Časové kupóny IDZK je možné na kartu nahrávat od 1. července, nahrávání časových kupónů MHDUH bude spuštěno v průběhu září,“ řekla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Nahrávání časových kupónů MHD Uherské Hradiště na krajskou kartu Zetka je prvním krokem k budoucí plné integraci systémů uherskohradišťské MHD a Integrované dopravy Zlínského kraje,“ uzavřel náměstek Radek Doležel.

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv SNZ