Při vypalování trávy utrpěl muž vážné popáleniny, skončil v nemocnici

21.03.2022 17:40

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – S vážnými popáleninami na spodní části těla přepravili dnes zdravotní záchranáři letecky staršího muže do nemocnice. Zranění utrpěl při vypalování trávy na pozemku v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku.
„Oheň se mu však před polednem vymkl z kontroly a rychle se šířil i na sousedův pozemek, kterému začaly hořet túje. Muž se sice snažil požár uhasit, ale sám byl ohněm zasažen a začalo na něm hořet oblečení. Soused se mu snažil pomoci. I tak starší muž utrpěl vážné popáleniny,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Krátce před jednou hodinou odpolední byly opět k požáru vyslány jednotky na Kroměřížsku, tentokrát do Skaštic a o půl druhé vyjeli i hasiči na Zlínsku do Pohořelic k plošnému pálení v sadu. Podobný případ se stal krátce po poledni i v obci Ratiboř na Vsetínsku. Tři jednotky hasičů zde hasily požár, který vznikl rovněž po vypalování louky.
„Všem těmto osobám, u kterých dnes hasiči zasahovali, bude uložena pokuta. Takže hrozí při vzniku požáru neopatrným občanům nejen újma na zdraví či na majetku, ale i nemalá finanční sankce,“ dodala Javoříková.
Hasiči žádají občany Zlínského kraje, aby se v tomto suchém období vyvarovali zakládání ohně na svých pozemcích či v přírodě. Nyní je velmi vysoké riziko vzniku rozsáhlého požáru.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje