Při víkendové akci policisté zjistili na tři desítky opilých dětí

01.09.2020 15:27

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Poslední prázdninový víkend zorganizovali policisté z Územního odboru ve Zlíně preventivní akci zaměřenou na podávání alkoholu a ostatních návykových látek dětem a mládeži do osmnácti let.
„Výsledky kontroly jsou znepokojující. Policisté při 155 kontrolách přišli na 27 dětí pod vlivem alkoholu. Nejvyšší naměřená hodnota je 2,15 promile alkoholu u sedmnáctiletého mladíka, nejmladší chlapec, který byl pod vlivem alkoholu, měl teprve třináct let a nadýchal 0,66 promile. O rok starší chlapec potom nadýchal 1,36 promile alkoholu. Celkem osm dětí a mladistvých nadýchalo více než jednu promile alkoholu,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Na akci se podílelo několik desítek policistů z obvodních oddělení, kriminalisté a policejní psovod. Kontrolovali děti a mládež v parcích ve Zlíně a na taneční zábavě v obci Hvozdná na Zlínsku,“ uvedla mluvčí.

Policisté zjišťují, kdo alkohol dětem podal nebo prodal. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta. Informace o podnapilých dětech policisté předají příslušnému orgánu sociálně-právní ochrany dětí, jehož zaměstnanci budou s rodinami dále pracovat.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: PČR