Při požáru rodinného domu v Prasklicích uhynulo několik zvířat

28.05.2021 09:45

PRASKLICE – Požár rodinného domu v Prasklicích na Kroměřížsku likvidovaly ve čtvrtek 27. května večer čtyři hasičské jednotky.
„Po příjezdu hasiči zjistili, že k požáru došlo v kuchyni domu a přitom se jim naskytl smutný pohled. Všude v domě se nacházelo velké množství věcí a mezi nimi mnoho psů a koček. Dále v domě hasiči našli několik klecí s papoušky. I přes veškerou snahu hasičů se nepodařilo všechna zvířata zachránit,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
V době vzniku požáru se kromě zvířat uvnitř domu nikdo nenacházel. Majitelka domu přišla až v době zásahu hasičů. Ti měli požár během krátké chvíle zlikvidovaný. Následně s pomocí termokamery hledali skrytá ohniska, která dohašovali.
„Příčinu a výši škody nyní zkoumá vyšetřovatel hasičů,“ dodala mluvčí.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje