Při požáru rodinného domu v Malenovicích se zranila jedna obyvatelka

23.03.2020 18:24

MALENOVICE – Při požáru rodinného domu ve Zlíně-Malenovicích se dnes odpoledne nadýchala zplodin jedna obyvatelka a skončila v nemocnici.  Příčinu požáru a výši škody šetří vyšetřovatel hasičů.

„Krátce po půl čtvrté odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru střechy rodinného domu v Malenovicích. Na místo události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů s cisternami a výškovou technikou,“ informoval dnes mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.

V době příjezdu první jednotky velitel zásahu potvrdil, že požár zasáhl celé podkroví několikapatrového rodinného domu. Podle prvotního průzkumu byly již všechny osoby v bezpečí mimo objekt.

„Hasiči nasadili několik útočných proudů a v 16:29 hodin mohl velitel zásahu ohlásit lokalizaci požáru. Jedna obyvatelka domu se nadýchala zplodin hoření, a po prvotním ošetření ji odvezla přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby do nemocnice,“ uvedl Pavel Řeníček.

Jakmile hasiči dostali požár pod kontrolu, rozebrali část zasažené střešní konstrukce, aby se dostali také ke skrytým ohniskům. Po jejich dohašení a kontrole požářiště termokamerou byla v 18:29 hodin ohlášena celková likvidace události.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje