Při požáru rodinného domu na Kroměřížsku zahynula jeho majitelka

12.01.2024 19:11

ZÁHLINICE – Tělo majitelky rodinného bez známek života nalezli dnes odpoledne hasiči, kteří v 15:30 vyjížděli do Záhlinic na Kroměřížsku k požáru domu.
„Bylo podezření, že uvnitř se nachází obyvatelka domu. Hasiči po příjezdu okamžitě pronikli dovnitř, kde postupně hasili třemi proudy vody. Uvnitř domu později nalezli tělo ženy bez známek života, čímž se podezření bohužel potvrdilo. Na místo se dostavil i územní řídící důstojník. Po půl hodině byla vyhlášena lokalizace události, hasiči prohlíželi požářiště termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje David Martinec.
V průběhu zásahu byl původní počet šesti jednotek zredukován na tři. V 17 hodin byla vyhlášena likvidace události. „Příbuznému oběti poskytli hasiči první psychickou pomoc. Na místě zůstala místní jednotka ze Záhlinic na dohlídku požářiště do ranních hodin,“ dodal David Martinec.
Vyšetřování příčiny požáru a vzniklých materiálních škod je ve společném šetření hasičů a Policie ČR.

Zdroj a foto z místa požáru: HZSD Zlínského kraje