Při požáru obytné buňky v Hulíně zahynul její obyvatel

23.11.2020 07:08

HULÍN – O život přišel v sobotu 21. listopadu v noci jeden z obyvatelů unimo buňky v Hulíně na Kroměřížsku. jeho  spolubydlící byl vážně zraněn. 
„O půl deváté večer byly tři jednotky hasičů, a to ze stanic Kroměříž a Holešov a dobrovolná jednotky z Hulína, vyslány k požáru v unimo buňce, stojící v Hulíně v ulici Višňovce. Požár buňky ohlásil majitel, který z ní vyvedl i jednoho zraněného muže, který v ní přebýval. Po příjezdu hasičů na místo požáru ihned poskytli zraněnému předlékařskou pomoc včetně kyslíkové masky,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Hasiči zahájili hasební práce, při kterých uvnitř objektu nalezli druhého muže bez známek života.
„ Na místě zasahující lékařka u něj konstatovala smrt. Pro druhého muže si povolala leteckou záchrannou službu, která zraněného transportovala do nemocnice. Hasiči v místě události uzavřeli obousměrně část komunikace, kde přistál vrtulník. Po jeho odletu byla cest opět plně průjezdná,“ dodala mluvčí hasičů.
K samotné likvidaci požáru hasiči v dýchací technice použili jeden vysokotlaký proud vody. Požár byl během krátké chvíle uhašen.Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání požářiště. Příčinu požáru nyní zjišťuje ve společném šetření s Policií ČR.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje