Při požáru neobydleného domu v Otrokovicích zahynul člověk

04.12.2022 07:03

OTROKOVICE -  Sobotní večerní požár neobydleného bytového domu v Otrokovicích-Kvítkovicích, kde se zdržovali lidé bez domova, si vyžádal jeden lidský život. Další tři osoby skončily v péči lékařů. Požár zaměstnal šest hasičských jednotek
„Z hořící budovy jsme evakuovali dvě osoby. Jednu jsme předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. V místnosti ve druhém nadzemním podlaží jsme našli třetí osobu v bezvědomí. Vynesli jsme ji na volné prostranství a zahájili se zdravotníky resuscitaci. Po několika minutách lékař konstatoval úmrtí,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Další osoby zde hasiči nenalezli. Po dohašení požáru zajistili nucené odvětrání objektu. Příčinou vzniku požáru a výší škody se budou v neděli dopoledne zabývat vyšetřovatelé hasičů a Policie České republiky.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje