Při požáru kotelny a garáže shořel historický automobil Citroen

13.03.2021 11:14

STŘÍLKY - Požár v objektu kotelny a garáže ve Střílkách na Kroměřížsku dnes v časných ranních hodinách způsobil škodu vyčíslenou předběžně na 600 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, shořel však historický automobil Citroen 2CV.
„Hlášení o požáru kotelny přijali hasiči v 6:43 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Morkovice-Slížany a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Střílky a Koryčany,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.
Průzkumem hasiči zjistili, že hoří v kotelně a garáži. Na hořící část objektu navazoval skleník a nedaleko stál rodinný dům. „K uhašení požáru vytvořili dva útočné proudy C, které později rozšířili o další vodní proud. Majitel sdělil hasičům, že v objektu jsou dvě tlakové láhve s propan butanem. Byla nalezena pouze jedna, kterou hasiči vynesli mimo objekt a ochlazovali ji. V garáži byl zaparkovaný historický automobil Citroen 2CV, lidově nazývaný Kachna. Bohužel byl požárem zničen,“ sdělil podrobnější informace mluvčí hasičů.
Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa požáru zjistil, že v blízkosti kotle na tuhá paliva bylo uskladněno dřevo a jiný hořlavý materiál. „Právě tento nesprávně uskladněný materiál u zdroje tepla byl příčinou vzniku požáru. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty v předběžné výši půl milionu korun,“ dodal Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje