Při požáru bytu ve Vizovicích zahynul jeho obyvatel

20.11.2022 08:17

VIZOVICE – Při požáru bytu v sobotu 19. listopadu ve Vizovicích v ulici Štěpská došlo k úmrtí muže. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 300 tisíc korun. Proč v bytě hořelo teď zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.
„Hlášení o požáru bytové jednotky ve čtvrtém patře bytového domu jsme přijali v soboru v 18 hodin. Požární poplach byl vyhlášen třem jednotkám hasičů. Na místě byla jako první místní dobrovolná jednotka. V dýchací technice provedla průzkum a násilím otevřela dveří. Čtyři obyvatelé z bytů nad hořícím bytem byli evakuováni z domu. Venku byl přistaven dopravní automobil místní dobrovolné jednotky, kde hasiči evakuovaným poskytli dočasný azyl,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Silně zakouřené prostory hasiči odvětrali přetlakovým ventilátorem.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje