Při nočním pátrání policisté našli pohřešovaného staršího muže

12.03.2020 11:12

VALAŠSKÉ KLOBOUKY -  Pernou noc zažili nejen policisté z Valašských Klobouk, kteří do dvou hodin ráno pátrali po starším muži s handicapem z blízké obce. Muže vypátral policejní psovod a pohřešovaný byl v pořádku.
„Oznámení o jeho pohřešování jsme přijali na lince tísňového volání policie krátce po dvaadvacáté hodině. Vzhledem k tomu, že hledaný muž se neorientoval v čase ani prostoru, rozběhla se pátrací akce za účasti několika policistů z okolních obvodních oddělení, prvosledové hlídky, z cizinecké policie, policejních psovodů a o pomoc jsme požádali také policejní vrtulník. Do pátrání se zapojili také profesionální i dobrovolní hasiči ze Zlína a okolních obcí,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Všichni společně důkladně propátrali nejprve celý objekt, v němž muž bydlí, poté blízké okolí a také okolí nádraží. Podezření, že mohl muž nastoupit do projíždějícího vlaku, se nepotvrdilo. Policisté prověřili restaurace, bary, psovodi prohledávali les za obcí, komunikace, polní cesty a další místa.

Jakmile se shromáždil dostatečný počet lidí, vytvořili policisté a hasiči rojnici a postupně propátrávali prostor kolem kolejí. Pár minut před druhou hodinou ráno přišla od velitele pátrací akce dobrá zpráva.

„Pohřešovaného muže vypátral policejní psovod, který byl součástí vytvořené rojnice, poblíž kolejiště u obce Brumov-Bylnice. Starší pán byl mírně podchlazený, bez zranění. Záchranáři, kteří ho prohlédli, zkonstatovali, že není potřeba jeho hospitalizace v nemocnici a muže dopravili zpět do místa bydliště,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: Policie ČR