Při nešťastné manipulaci s lihem se popálila mladá rodina

29.11.2021 09:35

ZLÍN - Líh, který v neděli 28. listopadu večer muž doléval do lihového krbu, vzplál a rozprsknul se po obývacím pokoji. V něm se však kromě něj nacházela i jeho maličká dcera, která utrpěla popáleniny takového rozsahu, že ji záchranáři museli transportovat do popáleninového centra v Brně.
„Další zraněnou byla i její matka, která se popálila při záchraně dcery a manžela. Na místo nehody se okamžitě sjely všechny složky IZS včetně hasičů ze Zlína i Fryštáku. Operační důstojník na místo události vyslal vyšetřovatele hasičů, který šetřením zjistil, že k popálení osob došlo při špatné manipulaci s hořlavinou. Škodu na majetku s majitelem bytu vyčíslil na 30 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: HZS Zlínského kraje