Při nehodě se vážně zranili dva motocyklisté

26.07.2022 11:03

TLUMAČOV - V pondělí 25. července po šestnácté hodině došlo před obcí Tlumačov na Zlínsku ke střetu motocyklu a osobního vozidla. Řidič motocyklu i jeho spolujezdkyně utrpěli těžká zranění.
„Osmapadesátiletá řidička osobního vozidla Volkswagen Golf začala při jízdě od obce Kurovice do Tlumačova předjíždět před ní jedoucí motocykl, jehož čtyřiapadesátiletý řidič nejel při pravém okraji vozovky a pravděpodobně při jízdě zatáčkou přejel částečně do protisměru. Tím ohrozil řidičku, která ho předjížděla, čímž došlo ke střetu obou dopravních prostředků,“ popsala nehodu Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Motocykl, na němž jel řidič s devětatřicetiletou spolujezdkyní, po střetu upadl na komunikaci a přes travnatý příkop ve smyku přejel až do pole. „Oba motocyklisté utrpěli těžká zranění, s nimiž je záchranáři převezli do nemocnice. Řidička osobního vozidla vyvázla z nehody bez zranění. Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Celková škoda je předběžně vyčíslena na více než sto tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.
Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: Policie Zlínského kraje