Při kontrole nočních podniků našli policisté čtyři opilé šestnáctileté

23.03.2023 15:32

ZLÍN - Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení ve spolupráci s kriminalisty a příslušníky celní správy o víkendu kontrolovali noční podniky ve Zlíně. Zaměřili se hlavně na požívání alkoholu a návykových látek u dětí a mladistvých. V průběhu noci zkontrolovali osm podniků, 152 osob a 10 vozidel.
„Čtyři mladiství (3 dívky a 1 hoch) ve věku šestnácti let byli pod vlivem alkoholu, nejvíce nadýchala čerstvě šestnáctiletá dívka, a to 1,72 promile. Policisté vyrozuměli OSPOD a příslušnému úřadu oznámili podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Postih čeká toho, kdo alkohol dětem podal nebo prodal,“ informovala dnes Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
U dalších pěti osob našli policisté různé množství neoprávněně držených drog, převážně se jednalo o marihuanu. Menší množství na místě zlikvidovali, větší potom předali kriminalistům, kteří se zabývají drogovou problematikou. Při kontrole vozidel policisté zjistili, že jeden z řidičů usedl za volant vozidla pod vlivem drog.  
„V jednom z podniků objevili policisté několik litrů neoznačeného alkoholu, což si na místě převzali pracovníci celní správy. V podobných kontrolách budou policisté v nepravidelných intervalech pokračovat nejenom ve Zlíně,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK