Při hromadné dopravní nehodě se zranili tři lidé

15.07.2022 14:01

ZLÍN - Zranění tří lidí a škodu za téměř 600 tisíc korun způsobil ve čtvrtek 14. července v podvečer ve Zlíně sedmapadesátiletý řidič vozidla Opel Zafira, který jel středem mezi dvěma jízdními pruhy ve směru od Zlína na Otrokovice.
„Pravděpodobně se dostatečně nevěnoval řízení a při jízdě narazil do několika vozidel jedoucích stejným směrem. Nejprve do vpravo jedoucí Škody Octavia, poté do vlevo jedoucího Volkswagenu Polo. I přes dva nárazy pokračoval dál v jízdě a narazil do Fordu Galaxy. Vlivem srážky narazilo vozidlo Ford do vozidla Kia Ceed jedoucího před ním a do svodidel. Řidič Opelu Zafira poté narazil ještě do Mazdy 6, kterou náraz odhodil do před ním jedoucího vozidla Hyundai,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Při nehodě byli zraněni tři řidiči: viník a řidičky Fordu Galaxy a Kia Ceed. Muže a jednu z žen převezli záchranáři do nemocnice. „Vzhledem k rozsahu zranění u nich nebylo možné dechovou zkouškou vyloučit požití alkoholu před jízdou. Výsledek bude proto znám až po lékařském vyšetření. U ostatních řidičů byly dechové zkoušky negativní. Rozsah jednotlivých zranění prozatím není jasný. Celkovou škodu na vozidlech policisté předběžně vyčíslili na 570 tisíc korun,“ sdělila policistka.
Po dobu vyšetřování dopravní nehody řídili policisté provoz kyvadlově, poté byl svedený do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští dopravní policisté.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa nehody: Policie Zlínského kraje