Při havárii osobního automobilu zahynula mladá řidička

24.08.2021 12:20

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Tragicky skončila dnes ráno okolo tři čtvrtě na sedm nehoda osobního automobilu značky Ford Focus mezi obcemi Uherský Ostroh a Moravský Písek. Vyžádala si lidský život.

„Sedmadvacetiletá řidička fordu jela ve směru od Moravského Písku na Uherský Ostroh. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou z doposud přesně nezjištěných příčin vyjela vlevo mimo vozovku, kde narazila do stromu. Utrpěla při tom zranění, kterým na místě podlehla,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
„V rámci mezikrajské výpomoci vyjeli k nehodě profesionální hasiči z požární stanice Veselí nad Moravou, kteří zahájili vyprošťování osoby, včetně jejího oživování. Lékař sdělil, že došlo k úmrtí osoby. Vyprošťování bylo proto zastaveno. Po příjezdu profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště se jednotka z Veselí nad Moravou vrátila zpět na stanici,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Po ukončení šetření hasiči s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení tělo vyprostili. Uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorpční látkou.
Přesné okolnosti této tragické události vyšetřují jak uherskohradišťští kriminalisté, tak dopravní policisté. Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace zpočátku zcela uzavřena a hlídky odkláněly dopravu. Nyní je již možný průjezd kyvadlově.

Příbuzným zemřelé ženy poskytla psychologickou podporu policistka z posttraumatického intervenčního týmu.

Zdroj: Policie a HZS Zlínského kraje
Foto: Policie Zlínského kraje