Při dopravní nehodě v Kostelanech na Moravě pět zraněných, jeden zemřel v nemocnici

09.01.2022 10:02

KOSTELANY NA MORAVĚ – Při střetu dvou osobních automobilů v sobotu 8. prosince před 23. hodinou u Kostelan na Moravě se zranilo pět lidí. Dvě osoby museli přivolaní hasiči z jednoho vraku vyprostit. Jeden zraněný dnes v ranních hodinách v nemocnici zemřel.
„Šestadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Peugeot jel ve směru od Nedakonic na Staré Město. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou dostal na namrzlé vozovce smyk a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem značky Hyundai,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Nehoda si vyžádala zranění u všech pěti účastníků. V péči záchranářů tak skončili řidič peugeotu společně s jeho dvěma stejně starými spolujezdci a dále jednadvacetiletý řidič hyundaie se svou sedmnáctiletou spolujezdkyní.
„Hasiči okamžitě poskytli zraněným první předlékařskou pomoc a ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou postupně oba zraněné vyprostili speciálním hydraulickým zařízením. K události byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby,“ řekl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
„Dnes v brzkých ranních hodinách bohužel jeden ze spolujezdců řidiče peugeotu svým zraněním v nemocnici podlehl. U obou řidičů jsme na místě vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami,“ potvrdila policejní mluvčí. Tragickou dopravní nehodu vyšetřují uherskohradišťští kriminalisté společně s dopravními policisty.
Spolujezdec je první obětí dopravních nehod letošního roku ve Zlínském kraji, vloni v regionu na silnicích zahynulo 26 lidí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie a HZS Zlínského kraje
Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje