Při dopravní nehodě u Kunovic zemřeli dva lidé

04.08.2021 12:49

KUNOVICE – Dva lidé zemřeli při dopravní nehodě před osmou hodinou na silnici nedaleko Kunovic na Uherskohradišťsku.
„Čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu značky Renault Master jel ve směru od Starého Města na Kunovice. Z doposud přesně nezjištěných příčin na rovném úseku vozovky přehlédl při pravé krajnici stojící automobil Peugeot Boxer, u kterého dva pracovníci instalovali přenosné značení. Při nárazu do stojícího automobilu oba muži ve věku sedmapadesát a osmapadesát let zemřeli,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
„Svědci nehody ihned zahájili u zraněných resuscitaci. Tu následně převzali profesionální hasiči, kteří k záchraně využili i automatizovaný externí defibrilátor (AED). Boj o život obou mužů trval dlouhé minuty. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby si zraněné do péče převzali záchranáři. Přes veškerou snahu však zasahující lékařka u obou mužů konstatovala smrt,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Tragickou dopravní nehodu vyšetřují uherskohradišťští kriminalisté společně s dopravními policisty. Provoz na komunikaci byl pop dobu vyšetřování zcela uzavřen. Na vyžádání policistů hasiči nainstalovali v místě nehody zástěny. U vraků vozidel hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje