Při dopravní nehodě u Brumova-Bylnice zahynula starší spolujezdkyně

19.08.2021 08:48

BRUMOV-BYLNICE – Jedno úmrtí, jedno těžké zranění a tři zranění lehká, to je bilance noční dopravní nehody, k níž došlo ve středu 18. srpna patnáct minut před jedenadvacátou hodinou u obce Svatý Štěpán poblíž Brumova-Bylnice.

„Ve směru od státních hranic se Slovenskem jelo osobní vozidlo Volkswagen Golf, které řídil dvacetiletý mladík. Společně s ním jeli ve vozidle další dva mladí muži ve věku dvacet a dvacet jedna let. Zřejmě vlivem rychlé jízdy dostal řidič vozidla smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem Ford Mondeo, které řídil osmačtyřicetiletý muž. Společně s ním jela ve vozidle dvaačtyřicetiletá žena, čtrnáctiletý hoch a sedmasedmdesátiletá žena,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po srážce skončilo vozidlo značky Volkswagen na pravém boku na komunikaci a vozidlo Ford v příkopě. Při dopravní nehodě sedmasedmdesátiletá spolujezdkyně z vozidla Ford utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. „Nepomohla jí ani resuscitace, kterou okamžitě zahájili svědci nehody a pokračovali v ní i přivolaní hasiči. Oživovací pokusy bohužel nebyly úspěšné a lékař konstatoval exitus,“ sdělil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Druhá spolujezdkyně z tohoto vozidla vyvázla z dopravní nehody s lehkým zraněním, ostatní dva bez zranění. Ve vozidle Volkswagen utrpěl těžké zranění dvacetiletý spolujezdec, další dva mladí muži utrpěli zranění lehká. Dvěma účastníkům nehody, a následně také příbuzným, poskytli proškolení hasiči první psychickou pomoc.
Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, zraněného mladého muže převážel do nemocnice vrtulník. Silnice byla po dobu vyšetřování smrtelné dopravní nehody uzavřena v obou směrech.
„Dechové zkoušky u řidičů byly negativní, negativní byl i test na požití omamných a psychotropních látek u mladého řidiče. Škoda na vozidlech činí předběžně 400 tisíc korun. Veškeré okolnosti a příčinu této tragické události prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ dodala policejní mluvčí
Zdroj a foto: Policie a HZS Zlínského kraje