Převaděči migrantů, který ujížděl ze Slovenska, česká policie prorazila pneumatiky

09.12.2022 10:08

ZLÍNSKÝ KRAJ – Převaděče, který s osmi migranty ujížděl v noci ze čtvrtka na pátek 9. prosince přes Česko-Slovenskou hranici, zastavili policisté až v Bratřejově na Zlínsku. Na cestu mu položili zastavovací pás, na němž si prorazil pneumatiky. Dva lidé byli lehce zranění.
„Dnes, dvě hodiny po půlnoci, nás slovenští kolegové požádali o pomoc při pronásledování vozidla s německou poznávací značkou, které jim nezastavilo při kontrole v Púchově a začalo ujíždět přes hraniční přechod Střelná do České republiky. K pronásledování se na našem území přidalo ke slovenským kolegům několik našich hlídek,“ uvedla Simona Kyšnerová, krajská policejní mluvčí.
V obci Bratřejov proto policisté použili zastavovací pás, přes který pronásledované vozidlo přejelo a následně narazilo do kovového zábradlí.
„Uvnitř vozu se nacházelo devět mužů. Dva z nich byli lehce zraněni. Převaděče syrské národnosti žijícího v Německu jsme na místě zadrželi. Nelegální syrské migranty jsme převezli do Migračního pointu v Holešově, kde s nimi provádíme identifikační úkony,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje