Přes dvacet sportovišť otevře dnes své brány veřejnosti

19.04.2024 09:41

ZLÍN - Třetí ročník Dnů otevřených sportovišť nabídne dospělým i dětem zcela zdarma spoustu tradičních, ale i netradičních sportů, které si vyzkouší pod dohledem profesionálů.  Akce se uskuteční 19. a 20. dubna ve Zlíně. Zájemci si vyzkouší například fotbal, rugby, takewondo, lukostřelbu, florbal, kuželky, gymnastiku a mnohé další. Akci pořádá Živý Zlín a financuje ji statutární město Zlín.
„Ve Zlíně máme obrovské množství sportů a také řadu skvělých profesionálních trenérů. Právě pod jejich vedením mohou zájemci najít cestu k novému sportu a vyzkoušet si ho. Stejně tak se díky odbornému vedení mohou i u sportu, který už znají, dozvědět něco víc o technikách a prohloubit si znalosti a dovednosti. Během akce lze vyzkoušet celou škálu sportovních aktivit, od tance po bojové sporty,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec.
 Lidé se během akce seznámí s prostředím sportovišť, ale také s trenéry a sportovci, kteří se ve městě výuce sportů a vedení dětí a mládeže věnují. Každým rokem přibývají nové sporty, letos například vzpírání, šachy, pole dance nebo Spartan Training Group. Jednotlivá sportoviště se veřejnosti představí jiným způsobem.
„Zájemci si zdarma vyzkouší například odpálit míček v pálkařském tunelu s Baseball Clubem Cobblers, zúčastní se golfového tréninku či navštíví otevřenou lekci taekwonda. Gymnastika Zlín pak připravila pro zájemce zábavnou lekci pro děti i rodiče s gymnastickými a parkurovými prvky. V Tanečním klubu Fortuna Zlín si návštěvníci vyzkouší zábavnou výuku až pěti tanců pro děti a až osmi tanců pro dospělé i s ukázkou vystoupení reprezentantů na Mistrovství ČR. Dp Lukostřelba Zlín nabídne nejen trénink, ale také setkání s Tomášem Rožnovským, který vyhrál ocenění 3D lukostřelec roku 2023,“ přiblížil další program Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.
Zúčastnit se mohou všichni bez ohledu na fyzickou kondici či zkušenosti. V jakém čase je lekce otevřená, co k tomu je potřeba nebo zda je třeba se předem zaregistrovat pro omezenou kapacitu, zjistí zájemci na webu www.kulturazlin.cz.
„Na Dny otevřených sportovišť naváže v neděli 21. dubna velkoformátová akce na náměstí Míru Adrenaline Challenge Zlín, která představí extrémní sporty na trailové zóně, zážitkové workshopy pro veřejnost, stanoviště Barum Czech Rally Zlín, a nebude chybět ani DJ Fatte nebo umělecké graffiti. Akce představí adrenalinové sporty a také úspěšné sportovce, ale má přesahy do aktuálních sportovních trendů a nabídne také zážitkové části pro širokou veřejnos,“ dodal mluvčí.
Na Dny otevřených sportovišť a Adrenaline Challenge Zlín zve primátor Zlína, Jiří Korec, který akci také poskytl záštitu, společně s náměstkyní primátora pro oblast sportu, Janou Bazelovou. Informace budou dostupné na sítích pořádající organizace Živý Zlín, včetně medailonků trenérů a podrobně pak také na webu www.kulturazlin.cz.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína