Přeparkovat nezvládl, na to byl cizinec příliš opilý

07.06.2021 17:00

ZLÍNSKO - Ubytování v policejní cele si zajistil v sobotu 5. června po dopravní nehodě čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který se po konzumaci hojného množství alkoholu rozhodl přeparkovat svoje auto.

„Po nárazu do zábradlí se s vozidlem několikrát převrátil přes střechu a skončil mimo komunikaci. Z havárie vyvázl bez zranění, škodu policisté vyčíslili na šedesát tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž, který bydlí v ubytovně v obci u Zlína, začal v sobotu ráno popíjet pivo i tvrdý alkohol. Po nějaké době dostal nápad, že svoje vozidlo přeparkuje. „Podle svědků, kteří jeho počínání za volantem sledovali z balkonů, jezdil zmateně po parkovišti asi patnáct minut, než se převrátil do příkopu. Pozorovatelé vytáhli řidiče z vozidla, zjistili, že zraněný není. Koordinátor ubytovny zavolal policii,“ popsala událost.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,76 promile alkoholu. Policisté ho zadrželi a převezli do policejní cely. „Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje