Přehlídka Naše obec, naše radost se v Luhačovicích vydařila

16.09.2021 14:34

LUHAČOVICE - Den plný gastronomických a kulturních zážitků si v sobotu 11. září mohli užít návštěvníci Lázeňského náměstí v Luhačovicích na druhém ročníku přehlídky Naše obec, naše radost. Mohli nejen ochutnat nejrůznější regionální kulinářské lahůdky, ale poznat například řemeslnou práci v daných oblastech nebo mohli načerpat inspiraci na své podzimní výlety regionem a získat přehled o rozmanitosti nejrůznějších turistických cílů. A protože v Luhačovicích pramení radost, panovala zde příjemná atmosféra a pohoda, která v
„Tento víkend se v Luhačovicích pravidelně koná Mezinárodní folklorní festival písní a tanců, jehož součástí bývala i akce Vesnice roku. Jelikož již druhým se tato akce nepořádá, připravila Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko regionální přehlídku, která lidem představila jednotlivá města, obce a mikroregiony Zlínského kraje“, uvedla Jarmila Ďurďová, PR manažerka pro oblast cestovního ruchu.
 „Myslím, že se to i letos povedlo, navíc nám přálo krásné počasí. Kromě toho si tady mohli lidé užít velmi zajímavý a neobvyklý kulturní program, který jsme se snažili uchopit v jiném žánru, než je tradiční folklorní. Chtěli jsme tak oslovit i jinou kategorii lidí,“ vysvětlila Jarmila Ďurďová.
Současně v duchu radostné atmosféry, která před lázeňskou kolonádou, tedy v samotném srdci Luhačovic v sobotu vládla, nezapomněla ani na partnery města.
„Chtěli jsme lidem ukázat, jak pestrý je náš region a poradit jim, kam se vydat za zajímavými památkami a architekturou, kde ochutnat lokální dobroty nebo kam si udělat výlet s dětmi,“ přiblížila Jana Pastyříková, manažerka destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko, která byla spoluorganizátorem akce.
„Chtěli bychom velmi ocenit spolupráci se společností Lázně a.s., Destinační společností Zlínsko a Luhačovicko, která celou událost zastřešila a poděkovat všem zástupcům měst, obcí a mikroregionů za perfektní reprezentaci“, uvedla Jarmila Ďurďová.
„Všechny nás dohromady spojuje jak radost, tak také to, že dokážeme lidem nabídnout jak originální kulinářské speciality, tak i krásná hudební vystoupení. Máme v našich městech a obcích šikovné lidi, kteří ovládají řemesla a rukodělné práce, a naše spolky umí nabídnout skvělé a originální kulturní představení. Máme zkrátka radost z toho, co umíme. Spojuje nás také ochota ke vzájemné spolupráci, a když je potřeba, tak i pomoc. A to vše bylo na naší společné akci Naše obec, naše radost vidět,“ komentoval starosta Luhačovic Marian Ležák. Jeho slova potvrdili i další starostové, kteří na Lázeňském náměstí v rámci akce nemohli chybět.
„Starostové v celém zlínském okrese společně dobře vycházejí, mají přátelské vztahy a vzájemně si vypomáhají. Nesoupeříme spolu, ale spolupracujeme. Předáváme si zkušenosti, i třeba produkty,“ usmála se starostka Neubuze Renata Zábojníková.
Všechno dobré popřál všem účastníkům akce i starosta Bojkovic Petr Viceník. „Celá akce byla velmi dobře zorganizovaná a fungovalo to. Myslím, že se sobotní den v Luhačovicích vydařil, jen škoda, že jsem nemohl kvůli pracovním povinnostem zůstat déle,“ komentoval akci bojkovický starosta.
Spokojen s akcí byl i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Podle jeho slov sobotní událost Naše obec, naše radost, byla moc pěkná akce. „Mezi lidmi je velký zájem o cyklostezky, ty musíme v našem kraji dále rozvíjet. Nejen jako hejtman, ale i jako předseda komise pro cestovní ruch při Asociaci krajů ČR mám radost z toho, jak umíme nabídnout náš kraj,“ připomněl hejtman. Současně uvedl, že si váží snahy a spolupráce obcí, mikroregionů a místních podnikatelů, kteří náš kraj dělají atraktivní.
„Jak potvrzují čísla návštěvnosti, Zlínský kraj je vyhledávaným turistickým cílem. Za ubytováním sem v létě zamířilo více turistů než například do jižních Čech nebo třeba na jižní Moravu. Jsem rad, ze jsme se v kraji nezalekli složité, pandemií ovlivněné situace, ale nabídli jsme kvalitní služby a dokázali sem turisty nalákat,“ doplnil Radim Holiš.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Luhačovice